Schody mogą być wiodącym dostawcą drewnianych schodów w Wielkiej Brytanii, z zespołem doświadczonych projektantów i rzemieślników, którzy będą ekspertami w swojej dziedzinie. Nie produkujemy schodów “one size fits all” – wszystkie klatki schodowe są zaprojektowane i zbudowane specjalnie dla każdego klienta. Możesz również mieć spin w projektowaniu własnych schodów za pomocą naszego narzędzia Free StairCreator. Pozwala to na wypróbowanie różnych stylów i materiałów, a także zapewnienie chwilowego cytatu online. Ponadto w naszym sklepie internetowym posiadamy szeroką gamę drewnianych części schodowych.

JAKICH BELEK UŻYWAMY W NASZYCH KLATKACH SCHODOWYCH?
Wykonujemy schody w wielu różnych odmianach zarówno drewna twardego jak i miękkiego, w tym sosny, dębu, jesionu, cykuty, orzecha włoskiego, idigbo, sapele, cykuty i buka. Wybór, którego użyć na schodach nie zawsze jest jednak prosty. Oto niektóre z głównych cech różnych odmian drewna dostępnych:

Materiały Do Drewnianych Schodów
Sapele, cykuta i sosny dęby orzech, Idygbo, Buk i jesion
sosna i drewno, drewniane schody, wybór drewna
SOSNA SKANDYNAWSKA
Powszechnie znany jako sekwoja Europejska, sosna jest wolno rosnącym jasnożółtym drewnem miękkim produkowanym na plantacjach odnawialnych, co czyni ją solidnym wyborem środowiskowym. Atrakcyjny i niedrogi, który ma knotty wygląd dodający charakter, jest to naprawdę idealne Drewno dla każdego w ścisłym budżecie. Sosna stopniowo przyciemnia się w miarę starzenia do łagodnego, miodowego koloru i może być łatwo barwiona, lakierowana lub malowana. Wszystkie węzły w naszym drewnie są zdrowe.

Cykuta
To proste, przejrzyste, prawie wolne od węzłów drewno iglaste staje się coraz bardziej popularne jako możliwy ekonomiczny substytut dębu i jesionu. Cykuta jest szczególnie atrakcyjna głównie dlatego, że może być lakierowana na Twój bogaty złoty kolor. Drewno ma jednolitą gęstość i z pewnością łatwo pobiera plamę przy najmniejszym zniekształceniu koloru. Co więcej, można łatwo użyć i zdecydowanie nie pęknie lub pęknie podczas pracy, ponieważ jest mniej kruchy i tak mocniejszy niż wiele drewna twardego.

SOSNA ŻÓŁTA POŁUDNIOWA
Ostrzejsze niż wiele schody drewniane liściastego, sosna Południowa jest naprawdę ekonomicznym, zrównoważonym drewnem dzięki atrakcyjnemu złocistemu zabarwieniu i charakterystycznemu ziarnu. Chociaż ogólnie rzecz biorąc, dozwolona jest stała liczba małych węzłów. Rośnie obficie w południowych Stanach Zjednoczonych i cieszy się godnością bycia wyjątkowo trwałym i silnym. Drewno to, choć nie jest zbyt trudne w użytkowaniu, jest porównywalne z gatunkami drewna liściastego, np. dębem pod względem wytrzymałości.

SAPELE
Sapele mogą być Zachodnioafrykańskim drewnem liściastym o czerwonobrązowym ubarwieniu podobnym do mahoniu-prawda jest taka, że należy do tej samej rodziny. To dość bliskie Drewno teksturowane jest twardsze i znacznie bardziej stabilne niż mahoń Amerykański i południowoamerykański, co sprawia, że ekonomiczna alternatywa do stosowania w podłóg i mebli, a także klatek schodowych. Jego gęsta struktura jest niezwykle odporna na zgniliznę i prawie wodoszczelna. Podobnie jak w przypadku każdego produktu, spodziewane są pewne różnice w Kolorze.

Oczywiście, nie trzeba trzymać się tylko jednego rodzaju drewna. Jeśli zamierzamy malować wrzeciona, ale nie poręcze i Newel słupki, jako ilustrację, istnieje możliwość obniżenia kosztów poprzez zastosowanie ekonomicznej sosny do wrzecion i droższego dębu na pozostałą część schodów.

Podobna zasada obowiązuje w przypadku, gdy schody są wyłożone wykładziną. Niektórzy ludzie wybierają opłacalne bieżniki i podnośniki z drewna miękkiego lub MDF, ponieważ prawdopodobnie będą pod kontrolą i oszczędzają większość swojego budżetu na poręcze. Mogą one następnie spryskać z wyższej jakości drewna, w tym dębu lub jesionu te bardziej wydatne części z klatki schodowej. Jeśli nie masz pewności, na jaki rodzaj drewna decydować, nasi specjaliści projektanci są bardzo szczęśliwi, aby zaoferować porady w godzinach pracy Biura pod numerem.

ZAPROJEKTUJ WŁASNE SCHODY
Wierzymy, że nasi klienci zasługują na instrumenty do zaprojektowania schodów, które chcą, niezależnie od budżetu.

Zacznij projektować Indywidualne schody za pomocą darmowego narzędzia do projektowania schodów,

lub więcej pomysłów na budowę schodów, zajrzyj do naszej bazy danych, która może dotrzeć do ponad 700 case studies.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *